- Kurortai Turkijos
Sidė – tai gyvybingas ir nuostabus miestelis, kartu menantis senąją istoriją, įsikūręs netoli vienos seniausių Turkijos gyvenviečių – Sidos ir 75 km atstumu nutolęs nuo Antalijos. Tik septintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje iš jaukaus žvejų kaimelio jis tapo patraukliu ir populiariu kurortu, sugebėjusiu išsaugoti savo autentiškumą. Ir dabar visi restoranėliai, kavinukės bei parduotuvės glaudžiasi prie senovinių, gėlėmis bei įvairia augmenija apaugusių sienų. Smagu čia ir vakarais – veikia daugybė naktinių barų, diskotekų. Viena populiariausių – diskoteka „Oxyd“, kuri talpina tūkstantinę minią ir siūlo šokius bei maudynes pačiame klubo baseine. Be vandens sporto, kitų aktyvaus poilsio rūšių, čia galima pajodinėti žirgais ar mėgautis raftingu (iškyla plaustais). Taip pat vos už 30 min. kelio automobiliu yra garsieji Beleko golfo laukai. Per artimiausius porą metų du golfo aikštynai bus įrengti pačioje Sidėje.
Sidė įsikūrusi stepių zonoje, todėl klimatas gana sausas. Lengvas vėjelis atgaivina net pačią karščiausią dieną, ir čia niekada nepajusite staigių temperatūros svyravimų.
Iš Sidės gyvenvietės galėsite nuvykti aplankyti Aspendos amfiteatrą bei pabuvoti prie Manavgato krioklių. Ten galėsite papietauti vietiniame restoranėlyje, įsikūrusiame pačiame parke bei pasigrožėti įspūdingais kriokliais.
Artėdami prie Sidės pirmiausia pamatysite akvedukus, miesto sienos likučius ir nimfėją (dekoratyvinį fontaną). Toliau, šalia prekybos centro, prieš jus atsivers didžiuliai Sidės amfiteatro likučiai, o didingumu nustebins II a. Apolono ir Atėnės šventovės. Ilsėdamiesi Sidėje būtinai apsilankykite romėnų pirtyje-muziejuje. Čia galima pamatyti ne vieną puikų marmuro sarkofagą, tris statulas, vadinamas Trimis gracijomis, ir Heraklio, laikančio Hesperidžių aukso obuolius, skulptūrą.
Romėnai čia buvo sukūrę įspūdingą vandentiekį. Anapus pagrindinių vartų stovėjo nimfėjas, į kurį vandenį iš Melaso (dabartinės Manavgato) upės tiekdavo 30 kilometrų ilgio dviaukštis akvedukas, pastatytas ant arkų. Į namus vanduo iš miesto vandens saugyklų atitekėdavo moliniais vamzdžiais. O už masyvios romėniškos miesto sienos yra nekropolis su šventyklos tipo antkapių pavyzdžiais.
Išvertus iš senovės graikų kalbos, Side reiškia „granato vaisių“, simbolizuojantį vaisingumą. Manoma, kad VII a. pr. Kr. čia apsigyveno graikų kolonistai iš Ajolijos (Aeolia), esančios greta Smirnos (dabartinio Izmiro). II a. pr. Kr. Sidė tapo piratų, kurie pelnėsi iš vergų prekybos, centru. Valdant romėnams, miestas išliko svarbia vergų prekyviete. Kažkada Sidė garsėjo ir pačiomis gražiausiomis vergėmis, kurių įsigyti pirkliai atvažiuodavo iš viso pasaulio. Kasinėjimai parodė, kad VII a. miestą sudegino arabų užpuolikai, bet jis atgijo valdant seldžiukams. XX a. trečiajame dešimtmetyje čia apsigyveno iš Kretos sugrįžę musulmonai.
Pačiame Sidės centre viešbučių nėra, visi įsikūrę aplink šį miestelį. Nors jie nebe nauji, tačiau teritorijos didelės ir gausiai apželdintos. Viešbučiai su puikiais paplūdimiais, su palengva gilėjančiais įėjimais į jūrą, smulkiu ir šviesiu paplūdimių smėliu. Arčiausiai Sidės – poilsiautojų pamėgta Kumkoy įlanka.
Toliau į vakarus, apie 14 km nuo Sidės, įsikūrusi kurortinė zona Colakli, kur prie molingo smėlio paplūdimių driekiasi didelių ir solidžių 4-5 žvaigždžių viešbučių eilė. Į rytus nuo Sidės – kurortinė zona Sorgun. Ją poilsiautojai pamėgo dėl nepakartojamo pušyno grožio, kuris supa populiarius klubinius viešbučius su didelėmis teritorijomis. Dar toliau į rytus, 7 km nuo miesto, įsikūrusi gyvenvietė Titreyengol. Joje vyksta didžiulis vietinis turgus, kur mielai lankosi ir apsiperka poilsiautojai. Didžiuliai šiuolaikiniai viešbučiai, iš kurių iki paplūdimių poilsiautojus veža autobusai, įsikūrę tiek ant jūros kranto, tiek tolėliau nuo jos. O smėlio paplūdimiuose gausu itališkų pušų. Dar viena gyvenvietė – Kyzylagac, garsėja švariu smėlio paplūdimiu bei yra apsupta spygliuočių miško. Čia įsikūrę populiarūs klubiniai viešbučiai su gražiomis ir didelėmis teritorijomis.
asmeniui:
asmeniui:
asmeniui:
Pereiti prie regiono viešbučių